Kamp için ihtiyacınız olanlar

kamp için ihtiyacınız olanlar
Doğa severlerin en büyük hobilerinden biri de kampçılık. Doğayla baş başa kalmak için dere tepe aşıyor, yeri geldiğinde odunu baltalıyorlar. Peki sağlıklı bir kamp için nelere ihtiyacımız var?

Hazırlayan: FULYA ARSLAN

• Sağlam bir çadır: Doğanın şakası yoktur. Çadır kamptaki evinizdir, siz uyurken çıkan bir rüzgarda üstünüzden uçup giden bir eviniz olsun istemezseniz paraya kıyın ve her türlü hava şartına dayanıklı sağlam bir çadır alın. Çadır altlığını da es geçmeyin, çadırınızla aynı boyutlarda olmalı, daha büyük olursa yağmur suyu çadırın alanda birikir ve çadırın içine geçer.
• Uyku tulumu: Uyku tulumunun en belirleyici özelliği, kullanmak istediğiniz mevsime uygun seçilmiş olmasıdır. Bu nedenle konfor derecesine dikkat ederek yanınıza alın.
• İlk yardım seti: Mudaka yanınıza almanız gerekenlerden biridir. Yanınızda, ağrı kesici, yara bandı, sargı bezi, antiseptik gibi malzemelerin bulunmasında fayda var.
• Kampta temizlik: Kamp yapacağım diye bitlenmeyin,
doğayı da kirletmeyin lütfen. Tuvalet kağıdınızı, sabununuzu, ıslak mendilinizi, çöp poşetinizi yanınıza alın.
• Yanında olsun: Kamp bıçağı, el baltası, çakı, çatal bıçak, fener ve pil, kalın ip ve ince ip, düdük, pusula, harita, tuvalet kağıdı, sabun, ayak pudrası, güneş kremi, güneş gözlüğü, şapka, sıcak su torbası veya cep sobası, matara, cep telefonu için güneş enerjisiyle çalışan şarj aleti, havlu, koli bandı, yemek için kap kacak, kibrit, çakmak ve mevsime uygun yedek kıyafetler.

VE THE ONE…

Gönül ister ‘The One’ ama olan var olmayan var, o yüzden eğlenceli ve sorunsuz arkadaşlar da işinizi görür. Burada da kilit noktamız yanımıza seçtiğimiz insanların ‘sorunsuz’ karakterde olması. Her koşulda eğlenmeyi bilen, sorumluluk sahibi ve sohbetinden keyif alacağınız birileri kampınızı daha renkli hale getirecektir.

TÜRKİYE’DEKİ EN İYİ KAMP BÖLGELERİ

KAZDAĞLARI
(BALIKESİR)
AKYAKA ORMAN KAMPI
(MUĞLA)
YEDİGOLLER
(BOLU)
DALYAN CAMPING
(MUĞLA)
TORKUL GÖLÜ
(DÜZCE)
KABAK KOYU
(FETHİYE)
ASSOS
(ÇANAKKALE)
OLYMPOS
(ANTALYA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir