İstanbul’un en hızlı değerlenen semtleri

İstanbul emlak piyasasında hızlı yükseliş devam ediyor
Sınırları İzmit’ten Tekirdağ’a dayanan İstanbul, her geçen gün büyümeye devam ediyor. Hemen her semtte yer alan konut projeleri, gayrimenkul yatırımcılarının da kafasını karıştırıyor. Peki, hangi semtlere yatırım yapmalı, hangi semtlerde gelişme öngörülüyor, nereden konut almalı, birikimleri nasıl değerlendirmeli, Anadolu Yakası mı Avrupa Yakası mı… gibi sorular şüphesiz herkesin kafasını karıştırıyor. Eğer yakın zamanda gayrimenkul yatırımı planlıyorsanız ya da gelecek planlarınız arasında bir gayrimenkul almak varsa İstanbul’un en hızlı prim yapan ilçe ve semtler önerilerimize kulak verin.

Avrupa Yakası

Şişli – Beşiktaş – Bomonti – Kağıthane

Lüks Şişli Bomonti’de yükseliyor
İstanbul’un kalbi Beşiktaş ve Şişli ulaşım ağındaki kilit konumları sebebiyle her zaman değerlerini korurken, son yıllarda yapılan gerek konut yatırımları gerekse ulaşım ağlarındaki gelişmelere bağlı olarak artan bir değer gösteriyor. Kağıthane ise yine son 3 yılda en fazla konut fiyat artışı yaşayan bölge olarak öne çıkıyor. Köprü ve otoyol bağlantı yolları arasında yer alan bölge iş merkezlerine yakınlığıyla da avantaj sağlıyor. Bu nedenle bu bölgeler oturmak ya da yatırım yapmak için gayrimenkul ve konut satın almak isteyenler için daima önemini koruyan semtler olarak değerinden bir şey kaybetmiyor.

Gayrimenkul sektörünün yeni yıldızı Bomonti, son yıllarda yatırımcıların da oldukça dikkatini çekiyor. Bölgede, gayrimenkul şirketlerinin yüksek nitelikli konut ve ofis projeleri semtin çehresini değiştiriyor. Eski bira fabrikasının konumlandığı arsa üzerine inşa edilen Bomonti Uluslararası Kongre Merkezi de bölgedeki canlanmaya büyük katkı sağlıyor.

Köklü ve saygın eğitim kurumları, Türkiye’nin en gelişmiş donanımına sahip sağlık kuruluşları, ticaretin kalbi olan plaza ve alışveriş merkezleri, semtin 100% ekolojik pazarı, kafe ve restoranlarıyla şehrin yeni sosyal merkezi Bomontiada’ya yürüme mesafesinde bir evde yaşamayı kim istemez?

Başakşehir

Başakşehir İstanbul merkezine uzak olsa da yeni yatırımların merkezinde yer alan konumu ile son dönemde en çok yıldızı parlayan bölgeler arasında yer alıyor. İlçedeki Olimpiyat Stadı ve Olimpiyat Stadı’na komşu dev Sağlık Kampüsü, 3. Havalimanı, Yavuz Sultan Selim Köprüsü bağlantı yolları yatırımları ile Otogar-Bağcılar-Başakşehir-Olimpiyatköy metrosunun hizmete girmesiyle semt yatırımcıların gözbebeği haline geldi. Bölgede yapılan konut satışları büyük ölçüde oturum amaçlı alınıyor. Bu nedenle güvenilir bir yaşam merkezi olarak da ön plana çıkıyor.

Anadolu Yakası

Sancaktepe – Sultanbeyli

Sancaktepe yatırımının yeni gözdesi Sinpaş Metrolife

Anadolu Yakasında gayrimenkul yatırımının en gözde ilçelerden biri, son 10 yılda aldığı konut projeleri yatırımlarıyla hızla büyüyerek belediye olmaya hak kazanan Sancaktepe. Pek çok markalı konut projesinin yer aldığı Sancaktepe, Sabiha Gökçen Havalimanı’na bağlantısı, TEM otoyolu ve TEM-Kartal bağlantı yolları sebebiyle yükselen bir değere sahip. Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile bağlantılı inşa edilen Kuzey Marmara Otoyolu’nun Anadolu yakasında iki çıkış noktası arasında konumlanan Sancaktepe, halen inşaatı süren Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük şehir hastanesi ile değerini artırıyor. Yine 2020 yılında tamamlanması planlanan Üsküdar-Sancaktepe metro hattının yakın gelecekte Kurtköy ve Sabiha Gökçen Havalimanı’na kadar uzatılması planlanıyor. Buradan da yüksek hızlı trene entegre edilecek. Bu yatırımlar da bölgenin önümüzdeki yıllarda da önemini koruyacağını ve yatırımcıların yüzünü güldüreceğini gösteriyor. Üstelik Aydos Ormanı nedeniyle Sancaktepe’nin kişi başına en fazla yeşil alan düşen bölge olduğunu da düşünürsek, hem karlı bir yatırım aracı, hem de yaşamak için İstanbul’un en sağlıklı ve huzurlu ilçesi diyebiliriz.

Kadıköy – Üsküdar

Kadıköy - Üsküdar İskele

Kadıköy’ün Avrupa Yakası ile olan deniz ulaşımı bağlantısı, Bağdat Caddesine olan yakınlığı ile cazibesi hiç bitmeyecek merkezlerden biri. Kentsel dönüşümle birlikte yenilenen çehresi şu sıralar ilçeyi itici hale getirmiş olsa da yakın gelecekte Kadıköy eski güzel günlerine yeniden kavuşacak.

Üsküdar ise yine Avrupa Yakasına olan yakınlığının cazibesini sürdürüyor. Hem Marmaray, hem de açılan ve planlanan metro bağlantıları nedeniyle hem çok iyi bir ulaşım bağlantı noktası hem de Anadolu yakasının tarihi güzelliklerini ön plana çıkaran değerli bir ilçesi.

Ümraniye – Çekmeköy

Yeni yatırımların kalbi Ümraniye - Çekmeköy

Uzunca bir süredir değer artışı gösteren Ümraniye ve Şile Otoyolu, yakın geçmişten yapılan ofis projeleri ile finans merkezi kimliğini de güçlendiriyor. Çekmeköy ise konut projeleri ile en çok tercih edilen yaşam bölgelerinden biri haline geldi. 99 depreminden sonra bölgeye özellikle Sinpaş’ın yaptığı yatırımlar ve geliştirdiği projelerle hızlı bir şekilde gelişim gösterdi. 3. köprü bağlantı yolları, Üsküdar – Çekmeköy metro hattı ve Kuzey Marmara Otoyolu gibi ulaşım projeleri ile gayrimenkul yatırımı açısından Anadolu yakasının en gözde bölgelerinden biri haline gelen Çekmeköy ve Ümraniye Şile Otoyolu bölgesi, yatırım yapmak için akıllı seçeneklerden birini oluşturuyor. Bölgedeki iş merkezleri, alışveriş merkezleri, tercih edilen özel eğitim kurumları ve Avrupa yakasına kolay ulaşımı nedeniyle, yatırım için ilk sıralarda yerini alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir